Finanse

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwestycyjne i behawioralne

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwes...

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwestycyjne i behawioralne

Łukasz Sawicki, Krzysztof Borowski

Monografia jest rozprawą przekrojową i multidyscyplinarną. Z jednej strony, dotyczy ona rynku dzieł sztuki jako przykładu rynku efemerycznego dobra unikatowego, które wymyka się zasadom ekonomii neoklasycznej i teorii użyteczności von Neumanna-Morgensterna. Z drugiej, koncentruje się na typowo neoklasycznych parametrach inwestycyjnych: stopy zwrotu, wskaźników korelacji i efektywności rynkowej. Trzecią dziedziną włączoną do dyskursu jest ekonomia behawioralna, k..

40.50 zł 45.00 zł Cena netto: 40.50 zł

Tajniki zarządzania pieniędzmi  Jak osiągnąć wolność finansową

Tajniki zarządzania pieniędzmi Jak...

Tajniki zarządzania pieniędzmi Jak osiągnąć wolność finansową

Brian Tracy, Dan Strutzel

SERIA: Inspirujące rozmowy z ludźmi sukcesu Poznaj tajniki postępowania z pieniędzmi – ich zarabiania, inwestowania i mądrego wydawania! Temat pieniędzy należy do najbardziej pobudzających do myślenia, wywołujących największe emocje i najbardziej dzielących ludzi kwestii na świecie. Napisano niezliczoną ilość książek, artykułów, postów na blogach oraz przemów o tym, czym są pieniądze, jak je zarabiać i wydawać, kto je ma, a kto nie, oraz na tysiące pokrewnych tematów. Niemniej pomimo nieus..

42.21 zł 46.90 zł Cena netto: 42.21 zł

Analiza finansowa w praktyce

Analiza finansowa w praktyce

Analiza finansowa w praktyce

Bożena Kołosowska, Grażyna Voss, Agnieszka Huterska

Celem książki jest pokazanie analizy finansowej jako narzędzia wykorzystywanego do oceny sytuacji finansowej podmiotów gospodarczych o różnej wielkości. Autorki pokazują, jak można stworzyć zestaw odpowiednio dobranych wskaźników pomocnych w jej przeprowadzeniu w zależności od posiadanych informacji. Autorki zwracają uwagę na aktualne rozwiązania prawne w zakresie sprawozdawczości finansowej, które porządkują i wprowadzają pewne obowiązki prezentacji danych finansowych, także dla mikroprzedsiębi..

53.10 zł 59.00 zł Cena netto: 53.10 zł

 Na krawędzi Opowieści o kryzysie. Prawdziwe historie z wall street z magazynu ?Vanity Fair?

Na krawędzi Opowieści o kryzysie. ...

Na krawędzi Opowieści o kryzysie. Prawdziwe historie z wall street z ...

Graydon Carter

„Na krawędzi” to eseje o ludziach, władzy, pieniądzach, próżności i głupocie. Napisane z lekkością, czasem uszczypliwym dowcipem, teksty najlepszych autorów amerykańskiego magazynu Vanity Fair. „Na Krawędzi” to historie prawdziwe, godzina po godzinie zapis najważniejszych i najciekawszych momentów kryzysu gospodarczego. Książka pozwala zrozumieć mechanizm, który doprowadził gospodarki Zachodu na skraj upadku, a czyta się ją jak powieść sensacyjną. W książce obok znakomitych analitycznych esejów ..

53.91 zł 59.90 zł Cena netto: 53.91 zł

Czego nie można kupić za pieniądze.Moralne granice rynku

Czego nie można kupić za pieniądze....

Czego nie można kupić za pieniądze.Moralne granice rynku

Michael Sandel

Czy płacić dzieciom za czytanie książek albo za dobre stopnie? Ile jest warte zanieczyszczone środowisko? Czy etyczne jest wynagradzanie ludzi za testowanie nowych niebezpiecznych leków, albo za oddawanie organów? Czy obywatelstwo jest na sprzedaż? Michael J. Sandel ma inteligencję, odwagę i dowcip potrzebne do zadawania niełatwych pytań.  Okrzyknięty przez amerykańskie media profesorem Ruchu Oburzonych, Sandel zastanawia się nad granicami rynku, robi przegląd gorących tematów debaty publiczn..

53.91 zł 59.90 zł Cena netto: 53.91 zł

Jak stworzyliśmy demona

Jak stworzyliśmy demona

Jak stworzyliśmy demona

Bookstaber Richard

A Demon of Our Own Design, kultowa wśród pracowników i ekspertów rynku finansowego książka ekonomisty Richarda M. Bookstabera, 22 sierpnia ukazała się w przekładzie polskim. Polskie wydanie nosi tytuł Jak stworzyliśmy demona i uzupełnia je przedmowa dr Iwony Sroki, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i KDPW_CCP. Jak stworzyliśmy demona to lektura niezwykle aktualna. Po pierwsze dlatego, że mówi o istocie derywatów, a w Polsce instrumenty pochodne stają się z roku na rok coraz bar..

53.91 zł 59.90 zł Cena netto: 53.91 zł

Efektywna Six Sigma? O wpływie Six Sigma na kondycję finansową firmy

Efektywna Six Sigma? O wpływie Six ...

Efektywna Six Sigma? O wpływie Six Sigma na kondycję finansową firmy

Tyszkiewicz Aleksandra Maria

Książka traktuje o wpływie Six Sigma na kondycję finansową organizacji. Odpowiada na pytanie, czy w okresie dwóch lat od momentu wdrożenia Six Sigma występuje ciągły wzrost efektywności. Jednocześnie daje jasne odpowiedzi dla kadry zarządzającej, jak kształtują się wskaźniki finansowe po wdrożeniu tego systemu. Poznawcza natura książki systematyzuje pojęcia, takie jak efektywność czy system Six Sigma. Przykłady organizacji polskich są częścią badań empirycznych. Nie ma tu miejsca na liczby, któr..

35.10 zł 39.00 zł Cena netto: 35.10 zł

Błyskotliwi chłopcy. Rewolta na Wall Street

Błyskotliwi chłopcy. Rewolta na Wal...

Błyskotliwi chłopcy. Rewolta na Wall Street

Lewis Michael

Michael Lewis, autor bestsellerowego Wielkiego szorta, powraca na Wall Street, by ujawnić zagrywki zaawansowanego technologicznie drapieżcy atakującego rynek papierów wartościowych! Grupa maklerów z Wall Street ujawniła, że dla zysku wtajemniczonych amerykańska giełda jest poddawana manipulacji. Odkryli także, że po kryzysie finansowym banki z Wall Street jeszcze bardziej kontrolują rynki finansowe. Choć każdy z nich pracował w różnych firmach, doszli niezależnie do tych samych wniosków. Gdy ..

34.20 zł 38.00 zł Cena netto: 34.20 zł

Efektywność funduszy inwestycyjnych w Polsce. Studium teoretyczno-empiryczne

Efektywność funduszy inwestycyjnych...

Efektywność funduszy inwestycyjnych w Polsce. Studium teoretyczno-empi...

Anna Zamojska

W prezentowanej publikacji Autorka dokonuje krytycznej oceny powszechnie stosowanych metod oceny efektywności zarządzania funduszami inwestycyjnymi. W ocenie tej stosuje klasyczne modele wyceny, wykorzystując stochastyczny czynnik dyskontujący, oraz przeprowadza egzemplifikację proponowanej metody. Dzięki wykorzystaniu w badaniach stochastycznego czynnika dyskontującego, Autorka udostępnia nowe narzędzie do pomiaru oceny umiejętności inwestycyjnych zarządzającego portfelem funduszu oraz pokazuje..

41.30 zł 59.00 zł Cena netto: 41.30 zł

Zielony rynek finansowy

Zielony rynek finansowy

Zielony rynek finansowy

Leszek Dziawgo

  Książka z defektem - naderwany grzbiet Na współczesnym rynku finansowym zachodzą zmiany prowadzące do uwzględniania wymogów ekologicznych. Autor przedstawił: - funkcjonowanie instytucji finansowych a wymogi ochrony środowiska, - ofertę rynku finansowego, - inicjatywy międzynarodowe dotyczące uwzględniania ochrony środowiska przez rynki finansowe, - rynek kapitałowy wobec ochrony środowiska, - ofertę "ekologiczną" polskich instytucji finansowych, - nadzieje i zagrożenia ..

34.39 zł 52.90 zł Cena netto: 34.39 zł

Determinanty rentowności firm działających w sektorze  nowoczesnych usług biznesowych

Determinanty rentowności firm dział...

Determinanty rentowności firm działających w sektorze nowoczesnych us...

Rafał Szmajser­

Branża nowoczesnych usług biznesowych obejmującą działalność centrów outsourcingu procesów biznesowych (BPO), centrów usług wspólnych (SSC), centrów IT oraz centrów badawczo-rozwojowych (R&D) jest jedną z czołowych gałęzi gospodarki kraju pod względem znaczenia dla rynku w Polsce zatrudniając około 244 000 wysoko kwalifikowanych pracowników w 2017 roku. Skala oraz systematyczny wzrost zatrudnienia w tych firmach pozwalają na wyszczególnienie Polski w gronie najważniejszych miejsc na globalnej..

43.20 zł 48.00 zł Cena netto: 43.20 zł

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Wydanie 9

Zarządzanie finansami przedsiębiors...

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Wydanie 9

Witold Bień

Publikacja zawiera wiadomości niezbędne do ustalania strategii i prowadzenia polityki finansowej w przedsiębiorstwie w warunkach gospodarki wolnorynkowej, w sposób umożliwiający maksymalizowanie efektywności ekonomicznej działalności i rozwój przyszłościowy firmy. Przedstawiono kompleksowo współczesny mechanizm zarządzania finansami w firmie, z uwzględnieniem doświadczeń rozwiniętych gospodarczo krajów w dostosowaniu do warunków systemu gospodarczego, jaki krystalizuje się w naszym kraju...

49.50 zł 55.00 zł Cena netto: 49.50 zł

Metody inwestowania na rynkach finansowych

Metody inwestowania na rynkach fina...

Metody inwestowania na rynkach finansowych

Krzysztof Borowski

Inwestowanie na rynkach finansowych jest jednym z najbardziej fascynujących obszarów działalności człowieka. Już od czasów starożytnych inwestorzy zastanawiali się nad niezawodnymi metodami inwestowania na rynkach, ale jak dotąd nie udało się stworzyć takiej metody, która zawsze przynosiłaby zysk stosującym ją inwestorom. Znaczne grono osób operujących na rynkach, po zapoznaniu się z wieloma metodami, w końcu skupia się na jednej, dwu lub co najwyżej trzech metodach, starając się udoskonalić tec..

45.00 zł 50.00 zł Cena netto: 45.00 zł

Handel o wysokiej częstotliwości na rynku walutowym

Handel o wysokiej częstotliwości na...

Handel o wysokiej częstotliwości na rynku walutowym

Carlos Jorge Lenczewski Martins

Monografia stanowi całkowicie nową pozycję bibliograficzną na polskim rynku. Autor omawia nowoczesne cechy rynku walutowego (które rzadko kiedy występują w polskiej literaturze), jak również istotę handlu o wysokiej częstotliwości (HFT) będącej częścią handlu algorytmicznego. Handel HFT polegający na składania zleceń w milisekundach, czy też nanosekundach wymaga całkowicie nowych metod oceny efektywności i ryzyka stosowanych strategii.Dostosowane muszą być również same strategie, ponieważ czę..

76.50 zł 85.00 zł Cena netto: 76.50 zł

Współczesna polityka pieniężna. Perspektywa XXI wieku

Współczesna polityka pieniężna. Per...

Współczesna polityka pieniężna. Perspektywa XXI wieku

Wiesława Przybylska-Kapuścińska, Magdalena Szyszko redakcja naukowa

Książka jest podręcznikiem akademickim przeznaczonym dla studentów wydziałów ekonomii i zarządzania oraz kierunków finansowych bądź ogólnoekonomicznych – wyższych uczelni ekonomicznych i uniwersytetów oraz innych szkół, prowadzących edukację ekonomiczno-finansową. Wspierać może zarówno kształcenie studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, jak i studentów uczestniczących w studiach doktoranckich, a także słuchaczy studiów podyplomowych. Książka stanowi podręcznik podstawowy do przedmiotów ..

49.50 zł 55.00 zł Cena netto: 49.50 zł

Pokazuje 1 do 15 z 129 (9 Stron)